Beyaz Türk'ler hakkında. - KONSOLİDE DENEMELER

Beyaz Türk'ler hakkında.MERHABA,

TÜRK' LER NE OSMANLI DA NE DE CUMHURİYETTE ÜRETİM ARAÇLARININ SAHİBİ OLAMADILAR. KIRINTILARLA  DERİNLİĞİ OLMAYAN MİLLİYETÇİLİK-SOLCULUK VE DİN SİYASETİYLE OYALANIP DURDULAR. TÜRKLERİN ULUSAL BİR SINIF OLUŞTURMASI ENGELLENDİ. ZATEN ÜRETİM ARAÇLARINA SAHİP DEĞİLSENİZ SADECE KIRINTILARLA YETİNİRSİNİZ.ŞİMDİ OLDUĞU GİBİ. AMA.ARTIK O KIRINTILARDA OLMAYACAK.

ŞU BEYAZ TÜRKLER SAÇMALIĞIDA NEDİR.İŞÇİSİ-KÖYLÜSÜ-HER KESİMDEN-HER SINIFTAN OLAN TÜRK HALKI YÜZYILLARDIR SÖMÜRLÜYOR.BEYNİ- CEBİ VE CANI SÖMÜRÜLÜYOR. YAKIN ZAMANDA FİNANS KAPİTAL TÜRK İŞADAMI DA BIRAKMIYACAK. ZATEN OLANLARDA BU ÜLKEDE GERÇEK ANLAMDA ÜRETİM ARAÇLARINI SAHİBİ OLAMADILAR.

NASIL OLUYORDA BEYAZ TÜRKLER DENEN SINIFA Kİ ( TÜRKLER ETKİN DEĞİL).BEYAZ ASALAKLAR DEMEK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ ?. CUMHURİYET LE VE OY KAYGISIYLA VERİLEN ( KÖR-TOPAL VE YÜZEYSEL  )  HAKLAR YAVAŞ YAVAŞ GERİ ALINIYOR.SÖMÜRÜ KİMSEYİ AYIRMIYOR. DEĞİŞİK HALKLARA MENSUP OLİGARŞİK YAPI ŞU AN GERİCİLİĞİN VE ÇAKMA KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİNİN ( ÇAKMA TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ GİBİ ) SÖMÜRÜDE EN BÜYÜK OYUNCU OLDUĞUNU ANLAMIŞ DURUMDALAR.VE.BU OYUNU DEVAM ETTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR. MÜLKİYET VE SEÇME SEÇİLME HAKKIMIZI ELİMİZDEN DİN ADINA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR. BUNU YAPARKEN KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜNDEMİ İLE HALKI OYALIYORLAR.

BU MÜCADELE SADECE İŞÇİLERLE VEYA DİĞER SINIFLARLA YÜRÜTÜLEMEZ. ENTEGRASYON SAĞLANMALI VE TÜM SINIFLAR BERABER MÜCADELE VERMELİDİR. BAŞKA TÜRLÜ BAŞARI ŞANSI SIFIRDIR. ULUSLAŞMAYAN VE ŞEHİR DEVLETLERİNE BÖLÜNEN ÜLKELERDE ( BUNLARA ÜLKE DENMEZ ) YAŞAYAN HALKLAR KÖLE OLMAKTAN KURTULAMAZLAR.AÇLIĞA MAHKUMDURLAR.

BEYAZ TÜRKLER BİZE OSMANLI'DAN KALAN AYAN SINIFININ DEVAMI OLAN SINIFLARDIR. OYSA GÖRÜYORUZ Kİ AYAN SINIFINDA TÜRKLER YOK. ESAMASİ BİLE OKUNMUYORDU. OLMASI DA MÜMKÜN DEĞİLDİ.ÇÜNKÜ.OSMANLI SİSTEMİ TÜRKLERİN SERMAYE BİRKTİRMESİNE OLANAK VERMİYORDU. BİLAKİS AZINLIKLARIN SERMAYE BİRİKTİRMESİNİN ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL YOKTU. TÜRK ADININ KONMASI TÜRKLERİ UYUTMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. BİLİMSEL TEMELİ OLMAYAN BİR PALAVRADIR BU BEYAZ TÜRKLER SAFSATASI.

DAHA ÖNCE YAZDIĞIM OSMANLI DA SANAYİ VE FİNANSAL HAYATI İLE İLGİLİ YAYINLARI OKUDUĞUNUZDA BU BEYAZ TÜRKLER SAÇMALIĞININ OLMADIĞINI BİLİMSEL OLARAK KAVRARSINIZ.

TÜRKLER İSTANBUL UN FETHİNİN AKABİNDE  KILIÇ HAKKININ KALDIRILMASINDAN SONRA EKONOMİK VE SİYASİ AVANTAJLARINI KAYBETMİŞLERDİR. BU.CUMHURİYETİN KURULMASINA KADAR SÜRMÜŞTÜR. TÜRKLER ÖZEL MÜLKİYET-SEÇME SEÇİLME HAKLARI VE KÖY ENSTİTÜLERİ İLE BİRAZ SOLUK ALABİLDİLER. MEMURİYET VE ASKERİ BÜROKRASİDE BİRAZ PALAZLANABİLDİLER. BU SANŞLARI MENDERES HÜKÜMETİ İLE SONA ERDİ. VE. BU GÜNLERE KADAR GELİNEBİLDİ.

BEYAZ TÜRKLER ADI VERİLEN SOSYO-EKONOMİK OLİGARŞİK YAPI İÇERİSİNDE TÜRKLERDEN SADECE İŞBİRLİKÇİLER YER ALABİLMİŞLERDİR.

BEYAZ TÜRKLER YÜZYILIN YALANLARINDA BİRİDİR SADECE.

KILIÇ HAKKI SAVAŞLARA KATILAN TÜRK UNSURLARIN GALİBİYETİN GETİRDİĞİ ARTI DEĞERDEN FAYDALANMA HAKKIDIR. BU SON DERECE ADİL BİR UYGULAMAYDI. ÇÜNKÜ.SAVAŞIN KAYBEDİLMESİ DURUMUNDA SİYASİ-EKONOMİK KAYIPLARDAN TÜM AKTÖRLERDE ETKİLENİYORLARDI.

ŞU AN ÜLKEMİZE HAKİM OLAN OLİGARŞİK YAPININ TÜRK HALKIYLA ( OLUŞTURAN HER SINIFIN ) UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR. ÜSTELİK CUMHURİYETİN GETİRDİĞİ ( ASLINDA ÇOK AZ OLAN ) HAKLARDA ELLERİNDEN ALINMAK ÜZEREDİR.

TÜRK' LER NE OSMANLI DA NE DE CUMHURİYETTE ÜRETİM ARAÇLARININ SAHİBİ OLAMADILAR. KIRINTILARLA  DERİNLİĞİ OLMAYAN MİLLİYETÇİLİK-SOLCULUK VE DİN SİYASETİYLE OYALANIP DURDULAR. TÜRKLERİN ULUSAL BİR SINIF OLUŞTURMASI ENGELLENDİ. ZATEN ÜRETİM ARAÇLARINA SAHİP DEĞİLSENİZ SADECE KIRINTILARLA YETİNİRSİNİZ.ŞİMDİ OLDUĞU GİBİ. AMA.ARTIK O KIRINTILARDA OLMAYACAK.

Aşağıdaki resmi koyma nedenim yayın açısındandır. İçeriğini okumadım. Zaten yazdıklarımın doğru olduğuna inanıyorum.

Egemenliğe sahip olmanız yetmez. Her türlü yetki ve güce sahip olmanız da yetmez. Geleceği sırtlayacak, belirleyecek uzun vadeli gerçekçi ve akılcı oyunlar kurmuyorsanız,kuramıyorsanız. Kurmak zorundasınız. Değişimi yaratan ve yöneten olmalısınız. Birincil kültür olmanın ve varlığınızın devamının kuralları bunlardır. Yoksa. Baştan kaybettiniz demektir. Tabiki bunlar sermayenin ideolojisine ve sermayenin kimlerde olduğuna bağlıdır. Bu toprakların son üçyüz yıllık tüm sorunlarının ve başına gelenlerin nedeni budur. Unutulmaması gereken işe şudur. KISACA SERMAYE ÖNEMLİDİR. DAHADA ÖNEMLİSİ KİMLERDE OLDUĞUDUR.

Faik ÇALTILI. Finans ve yönetim danışmanı.

  • 0Blogger Yorum.
  • Facebook Yorum.
  • Disqus Yorum.


Yorum Gönder

comments powered by Disqus
Copyright © KONSOLİDE DENEMELER. Designed by OddThemes