Merhaba. - KONSOLİDE DENEMELER

Merhaba.


EĞER BİR İNSAN YEMEK YİYOR-NEFES ALIYOR VE KONUŞABİLİYORSA SEN'DEN ÜSTÜN DEĞİLDİR.SEN'DEN ÜSTÜN KİŞİ OKUYAN-BİLGİYİ TAKİP EDEN VE BUNU TASNİF-KONSOLİDE EDEBİLEN KİŞİDİR.BİLGİYİ KONSOLİDE EDEBİLEN KİŞİLERİN YAPTIĞI ANALİZLER VE YORUMLARA GÜVENEBİLİRSİN.AMA.HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ NE KADAR ÜSTÜN VASIFLARI OLURSA OLSUN.ASLOLAN KİŞİNİN DÜRÜSTLÜĞÜ VE KENDİNE OLAN SAYGISIDIR.

BİZLER NEYE GÖRE ELEŞTİRİYOR YADA YORUM YAPIYORUZ..BİZ İNSANLAR --
MENFAATLERİMİZ-BEKLENTİLERİMİZ VE KÜLTÜREL ALGILARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE YORUM YAPABİLİRİZ SADECE.AMA BUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLİZDİR.MERKEZ BİZİZDİR ÇÜNKİ. GÖZÜMÜZÜ AÇTIĞIMIZDA ETRAFIMIZDA İNSANLAR VE NESNELER VARDIR. GENEL KABUL GÖRMÜŞ DAVRANIŞ BİÇİMLERİ DÜRÜST-SAYGILI VE GÜYA TOPLUMSAL DÜŞÜNMEK ŞEKLİNDEDİR. AMA.PRATİKTE ÖYLE OLMAZ.TÜKETMEK VE SINIF ATLAMAK İÇİN GEREKEN NEYSE YAPARIZ.BAZILARIMIZ İYİ OYUNCUDUR-FARKETTİRMEZ.BAZILARIMIZ KENDİNİN BİLE FARKINDA DEĞİLDİR. SADECE İYİ OYUNCULAR KAZANIR. İNSANLAR KONUŞURLAR..İYİ OYUNCULAR VE PARA GERÇEKLEŞTİRİR.DOLAYISIYLA .HİÇ BİR İNSANOĞLU AÇIK DEĞİLDİR.HEPİMİZİN  BÜYÜK KÜÇÜK HATALARI --KOMPLEKSLERİ VARDIR.BİZİ İNSAN YAPAN DUYDUĞUMUZ PİŞMANLIKLARIN ÖLÇÜSÜDÜR.YÜREKLİ OLANLAR MEYDANDADIR..YÜREKSİZLER İSE  TERCİHLERİNİN ARKASINA SAKLANIRLAR

BİR İTALYAN ATASÖZÜ ŞÖYLE DER.HER İNSANIN KENDİNE SAKLADIĞI SIRLARI VARDIR-OLMALIDIR.ÖNEMLİ OLAN O SAKLANAN SIRLARDAKİ KUSURLARI MEZİYETE DÖNÜŞTÜRMEKTİR.İŞTE O ZAMAN İNSAN OLMUŞUZDUR.

HERHANGİ BİR KONUDA ELEŞTİRİLERİMİZİN-ANALİZLERİMİZİN  DOĞRU OLUP OLMADIĞINI  SIRA BİZLERE GELDİĞİNDE GÖREBİLİRİZ.Egemenliğe sahip olmanız yetmez. Her türlü yetki ve güce sahip olmanız da yetmez. Geleceği sırtlayacak, belirleyecek uzun vadeli gerçekçi ve akılcı oyunlar kurmuyorsanız,kuramıyorsanız. Kurmak zorundasınız. Değişimi yaratan ve yöneten olmalısınız. Birincil kültür olmanın ve varlığınızın devamının kuralları bunlardır. Yoksa. Baştan kaybettiniz demektir. Tabiki bunlar sermayenin ideolojisine ve sermayenin kimlerde olduğuna bağlıdır. Bu toprakların son üçyüz yıllık tüm sorunlarının ve başına gelenlerin nedeni budur. Unutulmaması gereken işe şudur. KISACA SERMAYE ÖNEMLİDİR. DAHADA ÖNEMLİSİ KİMLERDE OLDUĞUDUR.

Faik ÇALTILI. Finans ve yönetim danışmanı.

  • 0Blogger Yorum.
  • Facebook Yorum.
  • Disqus Yorum.


Yorum Gönder

comments powered by Disqus
Copyright © KONSOLİDE DENEMELER. Designed by OddThemes