Büyük hesaplaşma.Heat. - Konsolide Denemeler
Anladığımız, bildiğimiz ve okuduğumuz her şey doğru değildir. Neden?. Bilgi değişir, kendini günceller. Sorgula. Konsolide et. Güncel, doğru bilgiye ulaşmanın ve bilgi üretmenin tek yolu budur.

Büyük hesaplaşma.Heat.

Merhaba,

Bügün evde kalıp puromu yakıp bir film izlemek istedim. Gerçekten flimde  müziği-devamlılığı-aksiyon sahneleri (abartısız) oyuncuların ( Al pacino-Robert de Niro-Val Kimmer )  performansı ile tam bir sacayağı  oluşmuş. İnanılmaz güzel bir film. Herşey yerli yerinde yani. 

Özellikle Al pacino ile Robert De Niro'nun başbaşa konuştukları bir sahne var. Niro'nun asla hapishaneye dönmeyeceğini--aile babası olup çocuk bakmak istemediğini söylediği sahne. Tam bir uyunculuk şenliğiydi sanki. Birde banka soygunu sahneleri.

Ama. Benim asıl dikkatimi çeken bu filimde tercihlerin ve tesadüflerin  insan hayatını nasıl  şekillendirdiği. Ve sonunda artık bu sonuçları insanların  kabullenmeleri  birer meziyete (kötüde olsa) dönüştürdükleri. Hayatım boyunca gördüğüm en güzel film .Dokuz defa bizzat sinemada  seyrettim.

HAPİSHANELERDEN KAŞARLANMIŞ BİRER SUÇLU OLARAK ÇIKAN VE BULUNDUKLARI SUÇ ORMANINDA YAPTIKLARINI ARTIK MESLEK HALİNE GETİRMİŞ VE BU İŞLERİ KURUMLAŞTIRMIŞ İNSANLARIN HERŞEYE RAĞMEN SEVGİYİ, DOSTLUĞU, VEFAYI YADSIMAMALARI.
wal kilmer

Hiç yorum yok